Jõulukuused

Hinnakiri

100 – 150 cm 20 €
150 – 200cm 30 €

300 ja pikemad kuused tellimisel ja hind kokkuleppel.

Kuusk on ka väga populaarne jõulupuu (eelkõige Põhja-Euroopas), kuigi tema okkad püsivad võrsetel vähem aega kui nulgudel.

Kuuse hooldamine

Kui oled puuga ilusti koju jõudnud, kuid ei plaani teda kohe ehtida, hoia teda jahedas, näiteks rõdul või garaažis, et soojus ei jõuaks kuuske kahjustada enne ehtima asumist, soovitab RMK.

Kuusk vajab värskuse säilitamiseks vett. Kuusetüvi peab olema kogu aeg vees, sest kuivale jäädes moodustub kuuse alla kuivanud mahlast kork ning puu ei võta enam vett sisse ka siis, kui veenõu uuesti veega täita. Sellisel juhul peab võtma puu jala seest välja ja tollijagu tüve lühemaks lõikama.

Kui esimesel ööpäeval kulub vähemalt 2 liitrit vett, siis igal järgmisel neelab puu vähemalt liitrijagu. Kuusejalast ei tohi vesi kordagi otsa lõppeda. Keskküttega soojas ruumis vajab suurem kuusk «esimeseks januks» kuni 3 liitrit vett, hiljem piisab liitrist.

Keskküttega ruumis säilitatava jõulukuuse jalg peab mahutama vähemalt liitri vett. Seevastu jahedamas ruumis säilib kuusk hästi ka kaalikast või kõrvitsast tehtud kuusejalas.

Puu kõige esimesse veeportsjonisse võib lisada supilusikatäie suhkrut, samuti lusikatäie lõikelillede universaalset toitelahust. Okaste enneaegse pudenemise vastu aitab seegi, kui veele lisada 2 supilusikatäit glütseriini või supilusikatäis suhkrut.

Ka värskelt koju toodud kuusetüvele võiks teha uue lõikepinna. Kuuse tüve otsast saetakse maha mõne sentimeetri paksune tükk või kastetakse tüvi korraks kuuma vette. Seejärel võib kuuse kinnitada kuusejalga.

Kuusk säilib kauem, kui seda veega piserdada. Vaid elektriküünlad tuleb piserdamise ajaks kindlasti välja lülitada. Niisamuti saab jõulupuu eluiga pikendada, kui seda enne tuppa viimist vannitoas külma duššiga üle lasta. Allikas